TOPlist

9x23,24 - Last Forever

Hodnocení epizody:

<3
31
17%
4-5
18
10%
6-7
17
9%
8-9
31
17%
10
85
47%

Celkem hlasů : 182

Re: 9x23,24 - Last Forever

Příspěvekod Sevprince » 01 dub 2014 08:36

mina005 píše:HIMYM pro mě ubralo na kvalitě už před hodně dlouhou dobou, ale pořád jsem sledovala a těšila se na finále a plánovala pak znova zkoukávat nějaké své oblíbené díly. Po zkouknutí závěru jsem ale fakt v šoku a nevím jestli jen tak budu mít chuť se k tomu seriálu vrátit.

Vývoj některých postav byl v podstatě vymazanej. Některý věci, co se udály, bych ještě překousla, kdyby byly pořádně rozvinutý a ne tak narychlo. Robin a Barney mě jako pár už dlouho nezajímali, ale proč doprčic věnovali tolik prostoru jejich vztahu a svatbě, když se pak v pár vteřinách dozvíme že se rozvedli?

Jedna z mála věcí, který mě na HIMYM v poslední době fakt potěšily, byl výběr matky...a oní jí dají takovejhle konec??? Opět se ve vteřinách dozvídáme, že onemocněla, načež za chvilku vidíme vtipkující děti vykládající Tedovi, že vlastně celej ten velkej příběh jim vypráví ne kvůli jemu a matce ale protože má " hots" for Robin... ??? Mimochodem byly doby kdy jsem fakt Robin a Tedovi fakt fandila a byla bych ráda kdyby skončili spolu, ale rozhodně ne teď po všem co se událo a takhle.

A teď ty znuděný reakce dětí na začátku seriálu a jejich"is this going to take long?" a "are we being punished for something?" působí opravdu "zajímavě" když víte, že jde o jejich mrtvou maminku..

V posledním díle byly i milé momenty, to určitě ano, ale všechno to pro mě (alespoň zatím) nějak přehlušil ten závěr...

- Mluvíš mi naprosto z duše, líp bych to nenapsal.
Sevprince

Příspěvekod nikopol » 01 dub 2014 08:49

mina005 píše:HIMYM pro mě ubralo na kvalitě už před hodně dlouhou dobou, ale pořád jsem sledovala a těšila se na finále a plánovala pak znova zkoukávat nějaké své oblíbené díly. Po zkouknutí závěru jsem ale fakt v šoku a nevím jestli jen tak budu mít chuť se k tomu seriálu vrátit.

Vývoj některých postav byl v podstatě vymazanej. Některý věci, co se udály, bych ještě překousla, kdyby byly pořádně rozvinutý a ne tak narychlo. Robin a Barney mě jako pár už dlouho nezajímali, ale proč doprčic věnovali tolik prostoru jejich vztahu a svatbě, když se pak v pár vteřinách dozvíme že se rozvedli?

Jedna z mála věcí, který mě na HIMYM v poslední době fakt potěšily, byl výběr matky...a oní jí dají takovejhle konec??? Opět se ve vteřinách dozvídáme, že onemocněla, načež za chvilku vidíme vtipkující děti vykládající Tedovi, že vlastně celej ten velkej příběh jim vypráví ne kvůli jemu a matce ale protože má " hots" for Robin... ??? Mimochodem byly doby kdy jsem fakt Robin a Tedovi fakt fandila a byla bych ráda kdyby skončili spolu, ale rozhodně ne teď po všem co se událo a takhle.

A teď ty znuděný reakce dětí na začátku seriálu a jejich"is this going to take long?" a "are we being punished for something?" působí opravdu "zajímavě" když víte, že jde o jejich mrtvou maminku..

V posledním díle byly i milé momenty, to určitě ano, ale všechno to pro mě (alespoň zatím) nějak přehlušil ten závěr...

Ono problem HIMYM by sa dal zhrnut do jedneho - prilis dlhe.

Scenar na tento ending bol napisany uz hned na zaciatku a to je kam sa viac-menej prve serie uberali. Scena s deckami bola natocena na zaciatku druhej serie. Rozpytvavanie vztahu Barney a Robin uz bolo zbytocne a evidentne nieco s cim tvorcovia na zaciatku nepocitali.

Koniec koncov na konci sa dostavame s postavami tam kde sme boli na zaciatku

Robin - niekto kto si nedokaze pre karieru udrzat ziaden vztah
Barney - niekto kto potreboval na zmenu charakteru nie manzelku, ale dceru o ktoru sa boji (specialne, ze by mohla stretnut ludi ako on)
Marshall a Lilly - stary manzelky par

Bohuzial poslednych par serii nam tvorcovia servirovali kompletne zmeny charakterov Robin a Barney, len aby to na konci otocili zasa naspat na zaciatok. Na jednej strane, fajn, nikto to necakal. Na druhej to naburava pribehovu kontinuitu.

Ohladom Matky - mali sme 9 serii, 208 epizod, cez 69 hodin cisteho hracieho casu. Cristin Milioti sa ukazala v menej ako jednej hodine. Toto nebol pribeh o tom ako Ted stretol Matku, to bol pribeh o Tedovom zivote, o vsetko zlom a dobrom co sa mu stalo kym hladal niekoho s kym stravi buducnost od momentu ked stretol Robin. A komplet cely cas bola v jeho hladaciku len ona.

Dava to logiku, ale je vidiet ze tvorcovia si nechavali koniec serie pre seba az do poslednej chvile, inak pochybujem ze by seria 7,8 a 9 vyzerali tak isto.
nikopol

Příspěvekod janule » 01 dub 2014 08:50

takze to cele skutecne smerovalo k tomu, ze si Ted vezme Robin :-(((
ja nevim, nejak jsem hodne zklamana... nejake veci z predchozich rad mi stale nedavaji smysl.
Libi se mi vykriky na zahranicnich forech, ze tohle musel byt april a pristi tyden cekaji poradne finale :-)) ti jsou stale tak naivni...
ale myslim, ze to tu spousta lidi uz vyjadrilo za me.
Kazdopadne jsem si rikala, ze si dokoupim DVD, at to mam vsechno - ale myslim, ze skoncim tim, co uz mam (asi sesta rada... - u TBBT jsem skoncila treti) - a rozhodne si dam priste bacha rozkoukavat neco od tehle tvurcu :-) uz se nekde objevilo jejich oficialni vyjadreni?
janule

Příspěvekod andulla » 01 dub 2014 08:55

... APRÍL?!
andulla

Příspěvekod alii77 » 01 dub 2014 09:07

takže kdy konečně tam byla matka pořádně, tak zemřela, a Ted teda VÁŽNĚ zůstane s Robin... sákra, a co na to zase Barney? ... nevím co si o tom myslet, bylo to smutné, ale to asi bylo i proto, že to byl poslední díl seriálu, který mi dělal společnost 9 let... taková nostalgie...
alii77

Příspěvekod Sevprince » 01 dub 2014 09:09

A pokud teda Ted stále miloval Robin...tak matka byla co?..achjo..chci aby byla poslední epizoda 22. :(
Sevprince

Příspěvekod tichacek » 01 dub 2014 09:20

Kvalitní apríl, fakt mě dostali.
tichacek

Příspěvekod nikopol » 01 dub 2014 09:29

tichacek píše:Kvalitní apríl, fakt mě dostali.

Na CBS toto islo o osmej vecer, vychodneho casu, 31veho Marca 2014.

Ziaden april.
nikopol

Příspěvekod Ivee » 01 dub 2014 09:37

prudislav píše:Finále geniální - konec nic nečekanýho, ale hodně lidí to asi hodně naštve

Absolutně souhlasím. Perfektní konec seriálu. Chtěla bych vzdát hold tvůrcům za ty roky.. bude mi chybět. Úžasné, děkuji.. :-)
Ivee

Příspěvekod daphnien » 01 dub 2014 09:39

UUUUFF!! 43 prerevanych/presmiatych minut.
Neviem co si o tom mam mysliet. Marshall pred Tedovou svadbou Lilly zaplatil. Zda sa ze Lilly bude musiet platit spat :))
Presne do momentu z buducnosti ked Ted ziada Matku o ruku na majaku som stale dufala ze je to vsetko len vtip, a Ted proste skonci s Robin. Ale... Matka ma okuzlila. Naramne. Robin som uplne vymazala. Zrazu robin a Ted bolo absolutne pase. uz i predtym nez Ted pustil "balonik Robin".
Nemyslim ze matku nemiloval, alebo ju mal ako nahradu! Ani nahodou. Nadavala som akoby matka mohla urmiet, ked Ted deckam vyklada koho sklatil a jak furt chcel robin. Po vesuvius som bola fakt zdesena. Su dokonali! Nemozu ju predsa Tedovi po tolkych rokoch vziat!!
Teraz... je to 6 rokov. mali krasne manzelstvo, deti mali krasne detstvo. A to su momenty ktore si treba vazit a byt za nich dosmrti vdacny, ale rodina sa posunula dalej a Robin bola stale volna... Myslim ze zaver bol nakoniec velmi vtipny a komicky. Netruchlili za matkou, zivot proste ide dalej... Tym zaverom vsetko dava zmysel, ze vlastne za tych mojich 8.5 serii ci jak co som dufala ze Ted bude s Robin, nechapem ze mi to nedocvaklo :)

Btw reci, ze Millioti nemala brat taku rolu su uplne zcestne. je to rola=prachy, serial, nie zivot. Navyse herecka predviedla svoje kvality, ze i za tak kratky cas si, trufam povedat, dostala takmer vsetkych divakov ;)
daphnien

Příspěvekod tichacek » 01 dub 2014 09:55

nikopol píše:
tichacek píše:Kvalitní apríl, fakt mě dostali.

Na CBS toto islo o osmej vecer, vychodneho casu, 31veho Marca 2014.

Ziaden april.

You must be fun at parties
tichacek

Příspěvekod Pragr » 01 dub 2014 10:16

Nebýt to po devíti letech řekl bych možná OK.

Ale takhle je to pode vší kritiku. Šest sezón vaření z vody a nastavování kaše abychom se nakonec vrátily přes nespočet krkolomných kotrmelců zpátky na začátek první sezóny...

Říkám na rovinu, že tímhle zařazuji scénáristy do kategorie "nemusím vidět jejich další práci". Pokud jde o mne, přišli o diváka.
Pragr

Příspěvekod Syrion93 » 01 dub 2014 10:23

Zdravím.

Rád bych se trochu rozepsal snad to nebude vadit.

Bylo jasné jak už i tvůrci potvrdili daleko před finále,že ne každý bude šťastný. Episoda působila místy příjemně a někdy smutně. Nikdy jsem však ani nepomyslel,že by to částečně špatně mohlo dopadnout i pro Teda.

Marshall a Lilly : Začněme od toho lehčího. Tihle 2 v poslední episodě moc nepředvedli. Je tomu asi také proto,že u nich už co řešit nebylo. Budoucnost je pro ně jasná.. navíc budou mít 3 děti tak není co dál psát.

Barney : Měl výborný/skvělý vývoj postavy. Z "kluka" co se naháněl za každou sukní a přefikl přes 200 žen (:D :D :D) se změnil ve skvělého chlapa co nakonec všeho nechal pro tu jedinou (Robin). Mne bylo jasné,že manželství jim nebude fungovat a tvůrci to také v několika episodách naznačili,a proto rozvod byl rozumný. Co bylo naprosto od věci byl jeho návrat na dno jestli to tak můžu říct. Následný pokus ho opět přivést zpět to napravil aspoň trošku. Barney náhodně zbouchl holku a až si dítě držel v náručí uvědomil si co má. Možná je to pro něj dobře :) Jedna věc co mi možná trochu chyběla je,že mohli aspoň nějak naznačit zda Barney s tou ženou se kterou má dítě žije nebo jen chodí na návštěvy. I když možná to,že byl nevyspaný,protože mimčo brečelo mělo znamenat,že s ní žije. Celkově se mi tento konec u něj líbí.

Robin : Po rozvodu hodně cestovala :) Pěkná reklama na autobusu :D Tady není co psát.. Tedovi jasně několikrát řekla,že by jim to nefungovalo. Pak s ním chtěl utéct na její svatbě. Vůbec se mi nelíbí to,že s ní Ted skončil.

Mohter/Tracy : První zarážející věc je jak byla episoda s nějakou prostitutkou a Ted řekl "děti a tak jsem poznal vaši matku" a oni "coooo ? " .. tak ta prostitutka se jmenovala Tracy. Nicméně nechejme tohle stranou. Matka úplně ve všem.. doslova ve všem předčila Robin. Neuvěřitelně sympatická a pěkná osoba:). Věřil jsem,že Ted by konečně do konce života s ní mohl být šťastný a ona na konec umře.. nedokážete si představit moje pocity v ten moment. Dřív jsem dával k sobě Robin a Teda,ale po prvním okamžiku kdy jsme uviděli matku jsem okamžitě věděl,že je pro něj ta pravá a vůbec nemyslel na Robin.
Matka neměla nikdy zemřít a tohle je něco co tvůrcům neodpustím nikdy a vždy to bude pro mne hlavní fail celého seriálu. RIP Mother a - Děkuji Cristin Milioti za skvělý výkon !

Ted : Od začátku moje nejoblíbenější postava. Někdy z něj dělali úplného hlupáka,ale to nevadí. Když ukazovali ty scény a obrázky s matkou.. to,že se měli brát.. měli děti. Byl jsem tak neuvěřitelně šťastný.. né jen za sebe,ale i za Teda. Ten si totiž zasloužil být šťastný už delší dobu. Se ženami mu štěstí nikdy nepřálo a když přišlo tak mu ta pravá zemřela po 10 ti letech :( Smutné. Také mne zarazila reakce dětí na to,že se Ted chystal říct příběh o jejich matce i když z toho na konec vyplynula žádost o to,aby mohl Robin pozvat na rande. Jedním slovem - Trapné. To jako nemají žádnou úctu ? Bože.. mi umřít máma (nedej bože) a táta mi vyprávět o ni tak budu sedět a držet hubu.. a nebudu dělat ksichty jako oni. Jestli tak měli být potichu a poslouchat. Jasně mohla to nějaká doba od toho co matka zemřela,ale i tak by měli mít respekt k ni.

Co se dále nepovedlo :

- Kde byl ten slavný gang ukázaný při velkém momentu když matka umírala ? Kde ?
---

Buď měla být matka Robin nebo měli nechat matku žít a né ji zabíjet to prostě nejde skousnout. Navíc když ji představili tak,že si ji zamilovali všichni diváci.
Syrion93

Příspěvekod JBT » 01 dub 2014 10:46

Ivee píše:
prudislav píše:Finále geniální - konec nic nečekanýho, ale hodně lidí to asi hodně naštve

Absolutně souhlasím. Perfektní konec seriálu. Chtěla bych vzdát hold tvůrcům za ty roky.. bude mi chybět. Úžasné, děkuji.. :-)

Souhlasím! Pro mě několik "Aaaawww Man" momentů. Rozvod jsem vážně nečekal a jsem neskutečně rád, že bylo finále trošku lidský než velkej happy end. Fakt mě tvůrci potěšili!
JBT

Příspěvekod frikulín » 01 dub 2014 10:56

Což o to, hořký konec se dal přetrpět. Lepší než přeslazenost u Přátel. Jestli-že byla scéna s dětmi předtočená několik let, tak je logické že matka tam být nemohla když v té době nebyla obsazena. K reakci dětí se taky nemá cenu vyjadřovat. Ale mohli to k***a roztáhnout na víc dílů a vybodnout se na svatbu, když to pak všechno hodily do koše. Celej seriál tím totálně pohřbili, ale na tom pracovali už od 7 řady.
frikulín

PředchozíDalší

Zpět na 9. sezóna