TOPlist

9x23,24 - Last Forever

Hodnocení epizody:

<3
31
17%
4-5
18
10%
6-7
17
9%
8-9
31
17%
10
85
47%

Celkem hlasů : 182

Re: 9x23,24 - Last Forever

Příspěvekod C_onstantine » 01 dub 2014 11:02

Já jsem s koncem velmi spokojená! Celou dobu jsem si přála, aby Ted a Robin byli spolu a ona byla ta "matka". Už jsem ani nedoufala, že by to bylo možný... takže za mě palec nahoru!
C_onstantine

Příspěvekod bekovaaneta » 01 dub 2014 11:26

Není možný, že by to vážně byl fór....? Já jsem teda hrozně zklamaná a zajímalo by mě, co herci a především Cristin Milioti říkali, když si přečetli scénář.

Já jsem doufala, že v poslední epizodě se objeví věci jako život Marshalla a Lily v Římě, dále jak spolu vychází Robin a Tracy (co říká matka na to, že Ted miloval Robin 8 let), jak se to v Tedovo mozku stalo, že se zamiloval do Tracy a definitivně zapomněl na Robin...taky mohli víc ukázat, co všechno mají společné, jak se k sobě perfektně hodí atd. Dál jsem věřila tomu, že třeba Robin zázrakem bude mít miminko, ale to byla asi už moc velká utopie, nicméně jsem věřila, že s Barneym zůstanou, když už jim tvůrci věnovali celou sérii, která teď z mého pohledu byla naprosto zbytečná. U dílu End of the Aisle jsem brečela jako želva, kdybych se na něj koukla teď, tak už mě nedojme, když vím, k čemu to všechno směřuje.

Z Barneyho konce mi bylo víc než smutno. A o smrti matky ani mluvit nebudu. Tohle prostě není fér. Ano, ukazuje to, že ve skutečnosti příběh vůbec nebyl o matce, ale vše se točilo jenom kolem Teda a Robin. Hnus.
Pořád se mi tomu nechce věřit, za prvé kvůli vyjádření Cristin Milioti, že "fanoušci jsou šílení, když si myslí, že matka zemře" a "finále je krásné". Za druhé, v upoutávkách na poslední epizodu je několik fotek, které zachycují situace, co v díle nebyly. Chápu, že se nakonec něco vystřihne, přesto doufám, že přijde ještě jedna, pravá epizoda. To mi hlava nebere, že by tvůrci velmi úspěšného seriálu šli do takového risku, když si už epizodou Vesuvius ověřili, jaká bude reakce diváků na smrt matky.

K dětem se radši vyjadřovat nebudu. Znám několik lidí, kteří třeba přišli o jednoho rodiče, a nikdo z nich by nereagoval tak jako oni v prvním díle. A vůbec celkově, tvůrci se asi snažili být co nejvíce realističtí, udělat to podle toho, jak život funguje, ale takhle hořký život zase také nebývá. A pořád je to jenom seriál.

V podstatě, z pohledu Teda, matka byla jenom takovou krátkou epizodou v jeho životě. Protože co je deset let v poměru k celému životu. Přišla a zase odešla, aby se ukázalo, že Ted stejně celý život miluje Robin. Nepochopím, jak se k ní po smrti své ženy může vrátit, protože upřímně, Robin se absolutně s Tracy nemůže poměřovat.

Škoda seriálu. Už si ho asi nikdy nepustím, nepřijde mi vtipný, když budu vědět, že to všechno skončí tak špatně.
bekovaaneta

Příspěvekod mmister » 01 dub 2014 11:52

Ještě nemám úplně sesumírovaný pocity z finálovýho dílu, protože to ve mně (pozitivně i negativně) všechno vře.

Ale řeknu vám jedno: Několik let jsem vám říkal, že matka se musí jmenovat Tracy, a vy furt, že ne. In your face! :)
mmister

Příspěvekod r.mrazik » 01 dub 2014 11:54

skvela posledni epizoda...
bylo jasne videt,ze devata epizoda byla uz opravdu hodne zbytecna...mozna uz osma...opravdu zbytecne natahovani
kazdopadne konec skvely...az to prekvapilo,jak moc fajn konec vymysleli po tom,co predvadeli posledni roky...

jinak nektery hysterky by si mely uvedomit,ze to je pouze serial :)
r.mrazik

Příspěvekod Syrion93 » 01 dub 2014 11:57

Ono seriál to sice je,ale za 9 let si k němu vytvoříš nějaké pouto.

Mne nevadí,že Ted skončil s Robin mne jen upřímně sere smrt matky kterou jsem si oblíbil.
Syrion93

Příspěvekod mina005 » 01 dub 2014 12:09

Já přiznávám, že jsem rozhodně chtěla pro Teda a matku happyend (a nemyslím si že by to bylo nějaký nereálný, všechny vztahy předtím mu krachly, tak proč by to konečně jednou nemohlo vyjít, no ono to vyšlo ale pouze krátce že...) ale i když ho autoř nechtěli, furt to mohli udělat líp, dát tomu větší prostor a ne jenom poslední minuty v závěrečným dílu... úmrtí matky hrozně odbili, neviděli jsme ani trochu truchlícího teda, prostě nic...člověk se ještě nestačil ani vzpamatovat z toho, že matka asi zemřela a autoři už nám předkládaj že vlastně celej ten velkej příběh o potkání (dnes již tedy zesnulé) matky byla snad záminka k vyjádření lásky k Robin či co... to mě teda naštvalo... A reakce dětí fakt byly podle mě neadekvátní, i když už to je šest let....

Říkejte si mi třeba hysterka, každej má právo na vlastní názor, každej taky k seriálům přistupuje jinak, můj život to sice neovlivní, ale přeci jenom devět let sledování seriálu s koncem kterej ten seriál pro mě v podstatě pokazil prostě zamrzelo...a nemálo...
mina005

Příspěvekod r.mrazik » 01 dub 2014 12:15

Syrion93: celkove epizoda super...zadny trapny fory,zadny silenosti...prislo mi to,jako navrat k prvni/druhe serii...
a konec? to,ze to neskoncilo tak,jak si nekdo romanticky predstavuje,je jen jeho chyba...
matka byla prijemna (vtipny,kolik lidi prskalo pri jejim predstaveni ;) ),ale konec mi rozhodne nevadi...
celkove fajn zakonceni serialu (ac tedy smutny...)
a prskat,ze to nekonci jak stmivani mi prijde divny :)
a navic...bylo jasne videt,ze matka neni pro scenaristy hlavni postava,ale jen jako doplnkova...celou dobu to bylo o te parte

posledni dil byl proste fajn...
r.mrazik

Příspěvekod kezir » 01 dub 2014 12:25

pěkné to bylo, ikdyž ne s moc šťastným koncem...ale to je život :) A z některých věcí mohli vytřískat více...

Edit: Ted byl s matkou štastný, to bylo vidět...a nemyslím, že si na Robin zase myslel hned po smrti matky, ale při tom vyprávění to tak nějak naskočilo. Má práci, má děti, má vše krom milované ženy, která mu zemřela. Znám hodně lidí co spolu byli v mládí, pak se odcizili, našli si partnera, rodinu. Pak se něco pokazilo, rozvod, smrt...člověk je sám a zjistí, že mu může být dobře s někým, koho zná, kdysi milovat a tak...

ale tady bych raději viděl, že se Robin a Barney k sobě vrátí, Ted bude s Tracy a všeci budou spokojeni :)
Naposledy upravil kezir dne 01 dub 2014 12:39, celkově upraveno 1
kezir

Příspěvekod frikulín » 01 dub 2014 12:32

Už se mi to trochu rozleželo. Po druhém shlédnutí musím konstatovat že vývoj byl celkem logický. Jedině reakce dětí byla na pořádnou facku. To k ní neměli žádný vztah? Pak to totiž vypadá, že matka tam byla jenom nastrčená, aby porodila Tedovi děti a nikdy, opravdu nikdy nebyla "ta" pravá, což celou dobu byla Robin. Z toho je mi trochu "blivno". Ale jinak celkově to byl povedený dvojdíl bez obvyklých trapných vtipů a časem se k seriálu určitě vrátím, i když budu vědět jak se to nakonec dos**e.
frikulín

Příspěvekod Taxikus » 01 dub 2014 12:46

Ok, nebudu začínat tím, že jsem vám to říkal (Já vám to říkal)...

Pro mě byl konec fajn, a lidi co si stěžují na Robin zapomínají na jednu důležitou věc. Pokud by Ted na konci neskončil s Robin, pak by celé vyprávění nedávalo smysl. Líbilo se mi, že nebyla Matkou, přesto s ní Ted skončil. Přidalo to do finále vrstvu navíc, kterou u jiných sitcomů nevídám, a to sice že život se mění, lidé se mění. V ostatních sitcomech lidi skončí spolu a tak to zůstane na věky. Zde je to pojato trochu reálněji, jako rumová pralinka, sladká, přesto hořká.

Ve zkratce, myslím, že finále dopadlo dobře a do příběhu perfektně pasuje, leč nebude po chuti každému. A je pravda, že tenhle dvojdíl mohl být roztáhnut na víc dílů, protože se tam toho stane OPRAVDU hodně
(masivní spoilery)
Spoiler: zobrazit
Ted se nestěhuje,
Tracy je těhotná,
Marshal zpět v bývalé práci,
Rozvod Barneyho s Robin,
Lily opět těhotná,
Prodávání starého bytu,
Marshall soudcem,
Barney otcem,
Tedova svatba,
Matčina smrt

Myslím, že by to vlezlo tak na poslední čtyři díly, ale možná by to ztratilo kouzlo tohoto hodinového náhledu do budoucnosti...

Za mě jo, Himym šel posledních pár let do kytek a tohle není špatný... Budou mi ty úterky plné nadávání zde na fóru chybět ;)

+PS- Ti co si stěžují na reakci dětí... Sami říkají, že je to šest let od její smrti, dokážu si představit, že když teenagerům řekne taťka "okej, sedněte si, budu vám povídat, jak jsem se seznámil s vaší matkou", tak jejich reakce bude "Ježiš musíme? Nemůžu sedět u komplu?" Život není dokonalej, dammit. Ty děcka nejsou emocionální andělé, co když uslyší slovo "matka" tak se jim začnou koulet slzy jako hrách...
Kdysi jsem býval namyšlený, ale teď jsem dokonalý.
-The Cake Is A Lie!- - -I AM NOT A MORON!-
Taxikus

Příspěvekod tichacek » 01 dub 2014 12:55

Finále by dávalo smysl, kdyby nenatočili celou sérii o svatbě Robin a Barneyho, přičemž zde mimo jiné nechal Ted Robin plavat (uletět) a působilo to dost ukončeně, Rozchod podivné dvojice mi nevadí, Robin se celý seriál chovala jako sobecká kráva, tak proč by najednou měla přestal. Kromě toho byla smrt Tracy strašně odbytá, bylo to vyloženě nedůstojný. Takže díl hezkej, ale byl úplně mimo obsah celé série, nepatřil tam. Pro mě to taky končí scénou se žlutým deštníkem.
tichacek

Příspěvekod teckax » 01 dub 2014 13:03

Většinou zde nic nepíšu, jenom si tak pročítám vaše komentáře, se kterýma někdy souhlasím a někdy ne. Tentokrát asi patřím k menšině tady. Musím říct, že ten konec byl tak jasný, že jsem ho ani nečekala. Já moc matku nemilovala, jako vy, protože mi přišla až nepřirozeně dokonalá, prostě mi přišel její charakter přitažený za vlasy. Na druhou stranu jsem poslední dobou nemusela ani Robin. Ale mělo to tak být, celou dobu. Souhlasím s tím, že se někdo s velkou láskou rozejde, potom je šťastná zcela unikátně, něco to pokazí a ten člověk pak může zjistit, že ta velká láska z dřívějška je v jeho srdci pořád. Ano, bylo to hodně rychlé a zasloužilo si to celou sérii, ne jeden díl. Jenom z toho důvodu nemůžu dát 10/10 :-)
teckax

Příspěvekod nepolibena » 01 dub 2014 13:06

A mně se to líbilo, opravdu to celou tu sérii završilo, dalo smysl spoustě momentů v seriálu (btw, zahodit celých devět sérií kvůli tomu, že se mi nelíbí poslední dvě minuty? Jste vadní?)
Jednu chvíli jsem myslela, že matka se bude jmenovat Destiny :D Že se fakt jmenuje Tracy mě dost překvapilo..
Reakci dětí bych fakt neřešila, vzpomeňte si jen , jak reagoval Barney a i ostatní z party, když chtěl Ted začít něco vyprávět.. prostě je jasný předem, že to bude nadlouho, bude to komplikované vyprávění se spoustou odboček a vedlejších větví - což skutečně bylo, a protože svého tátu znají, čekali to. Neznamená to přece, že mámu neměli rádi nebo co..
Prostě no hard feelings, končí to tak jak mělo, já jsem spokojená a někdy s odstupem si to určo dám znova..
nepolibena

Příspěvekod Taxikus » 01 dub 2014 13:20

nepolibena píše:A mně se to líbilo...

Docela trefný završení seriálu, že my dva se opět, narozdíl od většiny, shodneme na hodnocení :D
Kdysi jsem býval namyšlený, ale teď jsem dokonalý.
-The Cake Is A Lie!- - -I AM NOT A MORON!-
Taxikus

Příspěvekod cooldak » 01 dub 2014 13:34

Občas jsem tu byl hodně kritickej, dneska ne. Dneska jsem jenom smutně šťastnej jako vždycky při loučení a vzpomínání na něco, co bylo moc fajn. S koncem jsem spokojenej, pokud si to někdo přečte rád bych vysvětlil proč. Ted s Robin jsou pro mě dvojka, která k sobě patří. Někdo to říká, že mělo být víc Matky, pro mě by po tom bylo daleko těžší se smířit s jejím odchodem a jak vidíme. Ted i děti s ní prožily krásný kus života a bohužel i takový život je. 6 let je dost dlouhá doba na to, aby se posunul. Robin si užila to, co chtěla a vybudovala kariéru. V Americe, pokud vím není tak běžné jako u nás, aby dělala moderátorku hlavních zpráv napumpovaná dvacítka, ale člověk se zkušenostmi, kterému divák věří. Hlavně v průběhu poslední série jsem byl naštvanej na protahování a plytkost děje, ty mi vadí i teď, ale ta svatba dává daleko větší smysl. Ted si to musel vyjasnit, oprostit se, Matka pro něj byla vším a teď nastal ideální čas pro to, aby se dali dohromady s Robin. Jdu to dát ještě jednou s tradičně jistě výbornejma titulkama od Jingspirala, za které, a nejen za ty, ještě jednou děkuju.
cooldak

PředchozíDalší

Zpět na 9. sezóna