TOPlist

9x23,24 - Last Forever

Hodnocení epizody:

<3
31
17%
4-5
18
10%
6-7
17
9%
8-9
31
17%
10
85
47%

Celkem hlasů : 182

Re: 9x23,24 - Last Forever

Příspěvekod Klaruz » 01 dub 2014 13:36

Taxikus píše:
nepolibena píše:A mně se to líbilo...

Docela trefný završení seriálu, že my dva se opět, narozdíl od většiny, shodneme na hodnocení :D

Tak jí běž konečně ukradnout blue french horn, nejvyšší čas.

Jsem nasraná! Z Robin (jako skoro ze všech) se stala karikatura její postavy, kdyby to utli 4. sérií, byla bych šťastná, že je s Tedem. Ale teď? Když jsem doufala, že uvidím v posledním díle toho zamilovaného Teda, šťastného ve chvíli, kdy si uvědomí, že Tracy, kterou jsem si mezitím zamilovala, je ta pravá... Navíc celý rok hustění Robin + Barney, velkolepá svatba. Každý si už zvykl, že Barney už není děvkař a Robin už u toho blbce, co jsem neměla ráda, někdy cca v 5. řadě dala přednost jemu před kariérou. A její životní lásce sbohem a šáteček kvůli cestování, aby nakonec stejně skončila ve svém bytě se psy a Tedem.... Grr shit, ať táhnou :evil: . Apríl jak prase.
Klaruz

Příspěvekod mirsan » 01 dub 2014 13:47

Musím povedať, že čím dlhšie a dlhšie sa mi v hlave premieta finále, tým začínam byť viac a viac spokojný.

S niektorými názormi sa asi budem opakovať, tak tie už rozpisovať nebudem..
Síce i ja, som sa na to najprv pozeral ako na "WTF, ako to nám mohli urobiť" no postupne mi dochádza, že i keď sa himym naťahoval čo najviac a posledné série už boli, aké boli je to dôstojné zavŕšenie.. Ako písalo veľa ľudí predo mnou, záveru sa mohlo venovať o veľa viac epizód, ale zasa či by to nestratilo čaro a či by si udržala takú kvalitu, akú sme očakávali, to sa ale už nedozvieme.

Ja osobne za seba povedať nemôžem, že si už himym znova nepozriem, pretože už teraz mám chuť si to ísť pozrieť postupne celé od znova, už teraz mi celá parta na čele s Tedom chýba, keď si uvedomím, že ďalší Utorok si už ziadny nový diel nepozriem. A sa vsadím, že nebudem jediný, kto i keď teraz tvrdí, že si to už nikdy nepozrie, raz predsa len sa k tomu vráti.
mirsan

Příspěvekod Pedestrian » 01 dub 2014 14:19

Jak zhodnotit? Pocity mám zvláštní, smíšené

Všichni víme, že himym už několik serií trpí zbytečným natahováním. Prostě se z něj stala dojná kráva a dokud dávala mléko, tak proč ji zabíjet. Přijde mi, že tvůrci chtěli skončit alespoň trochu důstojně - po šílené 9.sérii, kdy se se řešil jen jeden svatební víkend, chtěli do jednoho dvojdílu natlačit 20 či snad 30 let života. Z extrému do extrému.

Někdo tady psal, že postavy v posledním dílu jen jednaly tak, jak byly naznačeny na začátku - Robin kvůli práci a kariéře neudrží žádný vztah, Barney je pořád ten balič, Marshal a Lily jsou ten starý pár, a Ted je prostě Ted, který hledá svoje štěstí. Nemůžu nic jiného, než souhlasit. Ono, tak jak byly postavy vykreslené v prvních sériích, tak byly i uvěřitelné, daly se považovat i za reálné. Až poslední serie udělaly z Robin úplnou krávu, která se v jednom díle chová normálně, ve druhém šíleně a v dalším zase jinak. Pokud si teda odmyslím všechny scénaristické výstřelky její postavy, prostě mi vychází to, jak se chová i ve finále - cestuje, skoro není s partou, a ikdyž to přímo nebylo v epizodě explicitně ukázáno, tak po smrti matky dětí, byla Tedovi i dětem na blízku. Nenahradila matku, ale byla jim blízkou osobou. A děti viděly, že jejich táta po 6 letech od smrti své milované (ikdyž sme viděli z jejich vztahu tak málo, že si to prostě musíme domýšlet) si taky zaslouží být zase šťastný. A tak jaká byla postava Robin úplná slátanina kvůli posledním seriím, tak ve trochu menším měřítku byly i ostatní postavy slátaniny, a takové parodie sebe sama. Takže díky bohu za poslední epizodu, kde se postavy chovají opět racionálně.

Problém je u toho ''domýšlení si děje''. Matku jsme měli příležitost vidět párkrát v této serii a nejvíc sme ji mohli vidět v jediném, posledním díle, který pojímal 10,15 let. V příběhu Teda a matky je proto spousta hluchých míst. A proto si musíme domýšlet - někteří si vztah idealizují - Ted byl konečně štastný, někteří si to prostě nedovedou představit. Abych řekl pravdu, mně matka tolik neučarovala - ne proto, že by nebyla sympatická, ani ne proto, že se mi zdá poněkud nereálná, ale prostě jen proto, že se nestala součástí toho příběhu naplno (srovnej si jak se do TBBT dostaly Bernadette a Amy - prostě se staly základní součástí seriálu). V himym byla matka pouhým hostem.

V posledním díle toho hodně chybělo - jak se vyvíjel vztah matky a robin?, jak matka zemřela?, jak Ted truchlil?, jak - ta velká parta, která bude při velkých věcech vždy spolu, stála při té těžké chvíli při něm? A to jsou jen ty hlavní věci.

Barney - postava, která prošla za 9 let největší proměnou, vývojem. Z největšího baliče se stal manželem Robin. A prostě je mi líto, že my jak tupci sledujeme svatební víkend celou sérii, sledujeme tu finální změnu, a pak přijde poslední díl a tam jsou dvě scény jak to Barneymu a Robin neklape a rozvod. Že pak znovu začíná blbnout a zase balí ženské jak na běžícím pásu je opravdu takové překvapení? Copak si nikdo nezažil rozchod a pak neudělal minimálně pár blbostí? Barneymu nevyšlo to jediné, které ho do té chvíle dokázalo změnit v normálnějšího, takže to, že se vrátil k tomu svému starému životu mi přišlo logické. Ale i Barney si zasloužil happy end. Potěšilo tedy, že se našlo něco - dcerka, která mu ten život opravdu dokázala změnit. Jen opět škoda, že nebylo aspon naznačeno jestli žije s ''31'' (asi lepší, že nebyla ukázána).

A děti? Ano první sem si říkal: ty nemají žádnou úctu k mrtvé mamince. Pak jsem nad tím přemýšlel víc. Pokud nejsou hloupé, tak jim prostě muselo dojít (nebo si mohli spočítat), že jim Ted neříká příběh Jak potkal jejich matku, ale říká jim svůj životní příběh a to velmi obsáhle. Takže tam jsou ty poznámky dětí dost na místě :-)
Pedestrian

Příspěvekod janule » 01 dub 2014 14:25

Jsem si uvedomila, ze mi hodne, ale fakt hodne vadi to zakonceni - jak se to nakonec vsechno vyvinulo, jak nakonec popreli spoustu veci, ktere posledni roky tak dlouze budovali.
Vadi mi, ze se tvurci vykaslali na radu detailu, ktere drive tolik ladily... napr. svatek svateho Patrika v dubnu, odkaz v Trilogy Times miril k roku 2015, pritom se Penny narodila podle vseho az prelom 2015/2016 atd. Vadi mi, jak uz jsem psala po minulem dilu, ze ve ctvrte rade hodne zduraznovali pravidlo "nikdy nezvete sve ex na svatbu" a pritom se dvakrat nic nestalo... Vadi mi, ze v 522 se reklo, ze se kazdy rok na Robots vs Wrestlers videli - a pritom tam Robin nebyla. Vadi mi, ze v Time Travellers Ted ani malinko neposmutnel, kdyz prisla rec na jeho svatbu (coz rozhodne neodpovida jeho charakteru). Vadi mi, ze na svatbe Robin a Barneyho nebyla jeji sestra. Vadi mi, ze jsme nevideli, jak se Ted rozhoduje o Chicagu...
A asi ze vseho nejvic mi vadi, ze ve mne vlastne to finale nic nezanechalo... Skoncilo to a rekla jsem si HM. Nezasmala jsem se, slzicky se neobjevily (ac jsem emocne rozkolisana), proste nic... A rozhodne bych to neprirovnavala k prvnim radam, tam se clovek aspon zasmal...
Uprimne, asi jsem rada, ze je po vsem.

Mimochodem - nebyla nekdy nahodou v obraze u deti na gauci slyset matka? nebo nebyla na to nekde narazka?
janule

Příspěvekod Standaa » 01 dub 2014 14:35

Konec šokoval ,ale jsem za něj rád. Zaprvý ve mně vždycky byla takováý malá touha aby Ted skončil s Robin, i když jsem to na konci už úplně zavrhnul. Matka byla skvělá, ale jsem rád. Barney a Robin mi k sobě nikdy nešli a jejich rozvod byl překvapivej, ale za to pochopitelnej. Jsem rád že spolu neskončili. Sice to bylo hořkosladký finále, ale já jsem za něj rád. Nebylo to přeslazený "happily ever after", ale byl to krutej život. A v životě to tak chodí. Konec byl realistickej.
Standaa

Příspěvekod nepolibena » 01 dub 2014 14:49

Taxikus píše:

Docela trefný završení seriálu, že my dva se opět, narozdíl od většiny, shodneme na hodnocení :D

no jo, po tom se mi bude stýskat.. :D
jo, a chci blue french horn! :D
nepolibena

Příspěvekod amim » 01 dub 2014 15:06

Spoiler: zobrazit
Z pohledu zakončení jsem spokojen, nicméně díl jako takový naprosto selhává. A to z toho prostého důvodu, že vlastně nezakončuje nic či nic neříká (vyjma Tedovi linky). Nejvíc mě zklamala Barneyho linka, která ve 40 minutách přejde z konečně ženat na zase stejnej Barney do jsem otec juhůů (tvůrci mohli alespoň říct něco o té ženské nebo něco). Takto vlastně dochází k tomu, že celá 9. série nemá moc smysl a tvůrci se pokusili narvat co nejvíce informací do závěrečných minut. Co je nejdůležitější, většina těchto informací absolutně odporovala tomu, co se snaží vybudovat celej seriál. Jak říkám, finální konec (rozuměj zhruba poslední 3 minuty) kvitují s radostí, ale jinak. Bída a děs.
amim

Příspěvekod efrankie » 01 dub 2014 15:25

Evidentně to tady nikdo moc nepochopil… aspoň teda ti co píší ty rozhořčený komentáře. Tvůrci od prvního dílu věděli, jak chtějí, aby to skončilo. Všichni tady jste chtěli Robin a Teda spolu a najednou pár dílů před koncem jí všichni nenávidí a chtěji Tracy…

Pro mě to byl nejlepší seriál, který jsem kdy sledoval, začal jsem v prváku na vysoké první sérií a provází mě až do nynější doby, kdy jedu studovat do Austrálie. V notebooku nemám tolik místa nazbyt, ale vím určitě, že celý tento seriál se mnou poputuje až na druhý kraj světa.

Ten konec byl naprosto famózní, naprosto splňoval vše, co jsem od seriálu očekával. Nikdy jsem si nestěžoval na žádné epizody, i když byly místy hodně slabé. Poslední dva díly byly sice hodně zrychlené, ale to podstatné v nich bylo a bylo to super pojaté. Hodně jsem se obával jakým způsobem to tvůrci zakončí, bál jsem se, že to bude trapné, otevřené a bez emocí. Ale opak je pravdou, konec, pointa… pro mě 10 z 10! Na tenhle seriál nebudu dlouho vzpomínat… budu si jej totiž pouštět znova a znova.

Lidi vzpamatujte se, je to jen seriál a byl vymyšlen do detailu až do úplného konce…

A jingspiralovi díky za skvělý titulky...
efrankie

Příspěvekod Standaa » 01 dub 2014 16:00

Je vůbec vysvětlený, proč se dcera jmenuje Penny a ne Leia? Myslel jsem, že vysvětlení bude, že se tak bude jmenovat Tracy. Ale ne. Někdo neví?
Standaa

Příspěvekod alii77 » 01 dub 2014 16:03

jak už tady někdo psal - celá devátá série je JEN O SVATBĚ, kterou v posledním díle odpálí během tří minut a je rozvod, COŽE?... :evil:
alii77

Příspěvekod Mesmeric » 01 dub 2014 16:05

Dal bych i 11, pokud by to bylo možné. Na konci jsem zmohl jen na výraz "HUH". Palec nahoru těm, co přesně odhalili, jak dopadne matka.
Co více dodat, snad jen: Díky za ty léta. Bylo to fajn :geek:
Mesmeric

Příspěvekod Cent » 01 dub 2014 16:13

Nie, nie je to Happy ending aký by všetci fanúšikovia chceli. Ale v tom spočíva jeho čaro, život neni pohádka. Veľká škoda že sme si neužili viac The Mother,a že to bolo tak zrýchlené ale myšlienka a spracovanie konca sa mi veľmi páčili. Najlepší seriál.
Cent

Příspěvekod Taxikus » 01 dub 2014 16:17

nepolibena píše:
Taxikus píše:

no jo, po tom se mi bude stýskat.. :D
jo, a chci blue french horn! :D

Tak se možná shodneme na fóru nějakého jiného seriálu (i když nikam jinam nelezu :D), nebo u HIMYD :D
Vydrž, jen najdu nějakou restauraci, kde mají blue french horn a půjdu ho ukrást :D *OT jako prase :D*
Kdysi jsem býval namyšlený, ale teď jsem dokonalý.
-The Cake Is A Lie!- - -I AM NOT A MORON!-
Taxikus

Příspěvekod Marx » 01 dub 2014 16:18

Život sice není pohádka, ale takový konec si Himym nezaslouží, není to House MD.

Posledních 5 minut bylo posledním hřebíkem do matčiny rakve. High five? :)
Marx

Příspěvekod Cent » 01 dub 2014 16:20

ešte stále je tu malinká možnosť že ide o prvoaprílový žart, :oops:
Cent

PředchozíDalší

Zpět na 9. sezóna