TOPlist

9x23,24 - Last Forever

Hodnocení epizody:

<3
31
17%
4-5
18
10%
6-7
17
9%
8-9
31
17%
10
85
47%

Celkem hlasů : 182

Re: 9x23,24 - Last Forever

Příspěvekod helvet » 01 dub 2014 19:30

Dávám 10/10 hlavně proto, že to byl poslední díl mého nejoblíbenějšího seriálu. Nečekal jsem, že Ted skončí s Robin, ale potěšilo mě to. Je pravda, že dětem vyprávěl spíš příběh o tom, jak je zamilovaný do Robin a chtěl, aby jim došlo, že chce být s Robin. A co se týče jejich reakce, tak se mi nezdála nějaká divná, 6 let od smrti jejich matky a teta Robin s nimi trávila, podle mě, dost času a chtějí, aby jejich otec byl zase šťastný. Jediná věc mě trošku mrzela: o tom, že matka umírá nebyla řeč.. myslel jsem, že je jen nemocná. Btw. Můj první a poslední příspěvek.. Čego
helvet

Příspěvekod Jitřní Dar » 01 dub 2014 19:45

mmister píše:Na tomhle IMHO něco je:

"so much of what was terrible here was terrible because Bays and Thomas had a very specific vision for the ending of their show and would not — or, perhaps, after they filmed the kids' reactions, could not — deviate from it. And based on the initial reaction I've seen to the episode, it's going to forever sour the opinion many fans of the show had for it."

http://www.hitfix.com/whats-alan-watchi ... gfvKEMG.99

Ten článek je přesný. Co tady ještě nikdo nenapsal - o nechali Robin od rozvodu až po úplný konec samotnou, jen s kariérou a se psy? Navíc poslední cca 3 série se její kariéra vůbec neřešila (teda nevím přesně, ale rozhodně na ni nebyl takový důraz jako na začátku) a jen co se vdá tak je zase zarputilá kariéristka co žije jen prací?
S. V. B. E. E. Q. V.
Jitřní Dar

Příspěvekod lajci14 » 01 dub 2014 20:01

skvele finale vsetko skvele az na ten koniec :( 9 rokov serialu a nakoniec skoncil s robin len rpeto ze zomrela!!!!! ach jaj skvele finale lepsie kao poslednych 3-4 serie ale ten koniec je :((((((((((((((((((((((
lajci14

Příspěvekod Carne » 01 dub 2014 20:08

Nějak se mi nedostává slov. Ne, že bych byla tak přemožená dojetím, vztekem, radostí... nevím, dosaď si, co chceš, protože jediný pocit, který ve mne finále zanechalo, je zklamání. A spousta prázdna. Hromada nedořešených, matně načrtnutých věcí s obrovským potenciálem na jedné straně. A ta dlouhá, předlouhá nastavovaná vata posledních let na straně druhé. S objevením Cristin Milioti (alias nejlepšího elementu seriálu za poslední série) jsem ale začínala doufat, že si na konci přeci jen řeknu, že ty roky rozčilování za to stály. Nu, co už. Finále, jaké jsem viděla, se mohlo odehrát před pěti lety a působilo by mnohem lépe. Nebo aspoň... nějak.

Přesto, HIMYM zůstane dál tím seriálem, u nějž jsem vyrostla a během šesti let si jedinkrát nezapomněla pustit nový díl, i když to bylo kolikrát na hraně. Nezanevřu na něj, nehodlám se snažit na něj zapomenout. Možná si někdy osvěžím mé oblíbené díly, Pineapple Incident, Brunch, How I Met Everyone Else, How Your Mother Met Me... Na to, že bych si ještě někdy sjela kompletní seriál, to ale nevidím.

Nu, nakonec jsem těch slov vymyslela víc, než jsem čekala. A to jsem se po těch letech vlastně přihlásila kvůli jediné věci. Tákže, s kým jsem to právě prohrála slap-bet, že se matka nejmenuje Tracy? :)
Carne

Příspěvekod Ancza » 01 dub 2014 20:26

Poslední dvojdíl ušel, bylo tam pár hezkých vtipů, ale co měla znamenat celá ta řada před tím? Já si celou dobu myslela, že to směřuje ke svatbě, kde se něco stane. Takže celou sérii se řeší nesmysly a je countdown k svatbě, na který se nic nestane, a pak se ve dvou dílech stane všechno.
A Mother nakonec byla nejtragičtější postava v celým seriálu (nebo v celým seriálovým univerzu):
Spoiler: zobrazit
Její milovanej umřel, potkala ufňukance Teda a pak umřela. To je teda život.
Ancza

Příspěvekod Commander238_2 » 01 dub 2014 20:35

Tak jsem zhlédl poslední epizodu, tím pádem jsem seriál dokoukal celý.
Finále bylo dlouhé a bylo v něm snad všechno, co autory (a i fanoušky) mohlo napadnout. Hlavně tedy shrnutí budoucích osudů našich postav. Chybělo mi tam snad jen víc Matky, ale když si ten čas vyplýtvali na svatebním víkendu, tak se není čemu divit.
Průběžné události byly tak nějak očekávané a nijak nerušily. Jako že se Marshall stal soudcem, že se všichni nevídali tak často, že se narodily další děti.
Ale moje citová stránka je po téhle epizodě docela zmlácená. Takových zvratů jsem snad neviděl.

Barney+Robin. U jejich vztahu těžko něco říct. Na jedné straně se mi k sobě hodili. Oba nebyli tak zapálení pro vztah, užívali si, měli se rádi, a dokonce jsem si říkal, že Barney byl vlastně ten, kdo si Robin všiml jako první ze všech. Ale které holky si nevšiml. Na druhé straně mi jejich svatba (=dlouhodobý svazující závazek) moc nesedl. Barney je sukničkář a Robin nevydrží na jednom místě a rodina jí moc neříká. Takže bych řekl, že jejich rozvod dával nějaký smysl. Ale co mě vždycky na párech těší je to, že si najdou něco společného a díky tomu spolu vydrží. I přes nesnáze. A zklamalo mě, že to nezvládli.

A vůbec, tenhle milostný trojúhelník Ted-Robin-Barney mě tam vždycky štval. Takové nezacelitelné rozpárání citů, ke kterému se těžko hledá řešení, které by všechny uspokojilo. Doufal jsem, že potom, co potká Matku, tak Ted na Robin konečně zapomene a bude happy end. Ale ne, on nezapomněl.

To, co autoři udělali na konci, byla buď promyšlená motanice od začátku, nebo četli fanouškovská fóra.
To nejmíň pravděpodobné, co jsem házel za hlavu, pak to, co jsem si říkal, že snad nemůžou za střízlivosti udělat a nakonec to, co byly nejšílenější fanouškovské teorie se stalo pravdou.

Ted + Robin a pohádky je konec. Nádhera. Ale nějak jsem z toho konce nešťastný.
Několik let nás přesvědčujou, že Ted a Robin spolu neskončí, i já jsem tomu přestal věřit a na tu dvojici, jakkoli na začátku romantickou, jsem zapomněl. A pak to překroutí takhle.
Takovou dobu už fandím Tedovi a Matce a těším se na jejich shledání, pak tedy, že asi až ve finále, a na konci seriálu mi to zkazí tím, že Matka zemře na nějakou nevyléčitelnou nemoc. To je děsný konec.
Ale zase je fakt, že Ted o Matce skoro nemluvil, všechny jeho známosti dostaly víc prostoru a když se to tak vezme, o Robin mluvil úplně pořád.
Jen,... tohle pro mě uspokojivý konec není. Tohle je sad end. Zklamalo mě to.

A ano, mám úplně jasno v tom, co autoři měli naplánované a natočené hned ze začátku, bez toho, aby už měli vůbec rozmyšleno, kdo bude matka. A přitom se k Tedovi Matka tak hodila, to je škoda, že odešla takhle.
Mimochodem, i přesto, že ten konec obsahoval romantické gesto modrého rohu, nemyslím si, že ti dva spolu vydrží. Robin by se musela zásadně změnit. To myslím neudělá. Spíš bych to viděl, že se ani nevezmou a za tři roky se zase rozejdou. A tragický postarší Ted bude spolu s Barneym pobíhat po barech a hledat novou známost. Ach jo.

Co se mi líbilo: Konečně jsme se dozvěděli jméno. A vtipně to byla Tracy, jak se kdysi zmiňovalo.
Tracy McConnel, hezká hříčka s iniciálami.
Marshall a Lily se ani nerozešli, do finále jim to fungovalo, ani nikdo z jejich rodiny neumřel. Na poměry v tomhle finále je to vážně úspěch.
Setkání Teda a Tracy mi přišlo hezké, romantické a vtipné. A jak jsem doufal, že tím setkáním seriál neskončí, teď byl bych opravdu šťastnější, kdyby jím skončil.

♪ One tasty English muffin, Baby, that is what I am, Ba-da-da-da-da-da-da
  One tasty English muffin, With some raspberry jam. ♫
Commander238_2

Příspěvekod janule » 01 dub 2014 20:52

ja si porad rikam, jestli tech koncu nemeli natocenych vic a pak proste pouzili ten, ktery se jim hodil nejvic...

a jinak mi Commander hodne mluvi z duse.
Proc se vlastne jeste ted skryvaji spoilery?
janule

Příspěvekod Fito77 » 01 dub 2014 21:11

Veľké sklamanie...
Matku sme si všetci obľúbili a nakoniec tam bola iba kvoli tomu aby porodila Tedovi deti? Buď sa celý seriál mal skončiť ich prvým stretnutím na stanici, alebo mal ich vzťah byť rozvitý na celú sériu. Namiesto toho sme dostali trápne epizódy o veľkej svadbe B a R, ktoré tam boli nakoniec úplne zbytočne.

Tento seriál si zaslúžil lepšie ukončenie, neverím, že toto mali naplánované od začiatku.

HIMYM doplatil na vlastnú popularitu - posledné roky to bola iba naťahovaná nuda z cieľom vytrieskať čo najviac peňazí... Našťastie tu máme prvé tri série, ktoré sú legendárne a na tie budem ešte dlho v dobrom spomínať.
Fito77

Příspěvekod jimmbo205 » 01 dub 2014 21:15

Trochu se mi to rozleželo v hlavě a díl super, ale konec hrůza...

První co bylo špatně je to, že se celá serie odehrávala na svatbě a co si budem povídat, tak většina dílů byla absolutní vata a ve většině případů ani moc dobrá... Pokud by na svatbě strávili několik dílů a zbytek by věnovali tomu, co ve finále proletěli za 2 díly, myslím že by to bylo super. Protože tam bylo myslím spousta dobrýho materiálu... A když sem tam uviděl ten prázdnej byt, tak sem si říkal kdyby zopakovali konec přátel a M+L, T+T a R a B si šli každej vlastní cestou by bylo možná lepší.. Kamarádi zůstanou na vždy, ale jen prostě nebudou v každodenním kontaktu a myslím, že by to bylo i uvěřitelný, protože tak to prostě chodí...

A když sem viděl tu poslední scénu, která končí defacto tam co ten pilot, tak byl vlastně celej seriál zbytečnej... Ted skončí s Robin, Lily a Marshall ty byli jasní od začátku že spolu zůstanou navždy a Barney zůstane stejným děvkařem :D

Nemůžu se zbavit dojmu, že takovejhle příběh nepatří do sitcomu... Chlapík se zamiluje, nevyjde jim to a tak si najde jinou s ní prožije krásných 10 let, má 2 děti a žijou spolu šťastně. Bohužel jeho milovaná žena umírá a on si po čase uvědomí, že vlastně celou dobu miluje tu první a vrátí se k ní... To není sitcom, to červená knihovna...

A ještě jeden malej spoiler:

Vůbec si nedovedu představit, která těhotná holka by šla dobrovolně na maškarní za bílou velrybu :lol:
jimmbo205

Příspěvekod Standaa » 01 dub 2014 21:18

Stejně mi přijde divné, že za ty roky co Barney spal se stovkama žen nikoho neoplodnil...až teď
Standaa

Příspěvekod Marusska » 01 dub 2014 21:49

nobody píše:
jimmbo205 píše:Přidám malou konspiraci: Craig Thomas se vyjádřil minulej tejden na TW o hodinovým finále... Tohle mělo jen 40 min 8-)

Jinak mé pocity z finále...? Asi jednoduše WTF !! ??

Spolu s reklamami na CBS to mohlo mať niečo pod hodinu. Oni tam oficiálne totiž rátajú aj to.

Vysvětlení zde: http://www.edna.cz/how-i-met-your-mothe ... -zkraceno/

Na ty vystřižené scény se těším, vyřešení záhady s ananasem mi dnes opravdu chybělo a volný konec bych přivítala. Nepatřím k těm, kteří jsou z něj zhnuseni či vyloženěně nadšení, prostě to beru jako fakt. Asi to prostě takto skončit mělo. Holt nebyla to pohádka, ale seriál o životech lidí :)
Marusska

Příspěvekod Spiderman » 01 dub 2014 21:56

Tady to vypadá hůř než když skončil seriál Lost :-D. Takových naštvaných lidí. Chtěl jsem varovat před spoilery, ale ostatní tu píšou úplně všechno, tak co. Díl celkem ušel, samozřejěm mě trochu naštvala reakce dětí v závěru, ale jinak mi nic celkem nevadilo. A nejvíc mě potěšilo, že jsem si k poslednímu dílu nalil sklenku Chivas Regal a mohl jsem si tak symbolicky připít v závěru s celou partou (Glen Mckenna holt nemám) :-D Rozloučení se 7 lety mého života....
Spiderman

Příspěvekod mmister » 01 dub 2014 22:09

Carne píše:Tákže, s kým jsem to právě prohrála slap-bet, že se matka nejmenuje Tracy? :)

No se mnou. :)
mmister

Příspěvekod mmister » 01 dub 2014 22:10

A co máte všichni s tim ananasem? Jasně se tam říká, že na to Ted nikdy nepřišel. A tvůrci pak litovali toho, že si takhle uzavřeli cestu.
mmister

Příspěvekod legend » 01 dub 2014 22:17

Kdo je vůbec matkou Barneyho dítěte?
Jinak konec seriálu jsem z půlky pobrečel, tolik vzpomínek..

Prispevek odeslan z mobilniho zarizeni
legend

PředchozíDalší

Zpět na 9. sezóna