TOPlist

9x23,24 - Last Forever

Hodnocení epizody:

<3
31
17%
4-5
18
10%
6-7
17
9%
8-9
31
17%
10
85
47%

Celkem hlasů : 182

Re: 9x23,24 - Last Forever

Příspěvekod janule » 01 dub 2014 22:35

mmister píše:A co máte všichni s tim ananasem? Jasně se tam říká, že na to Ted nikdy nepřišel. A tvůrci pak litovali toho, že si takhle uzavřeli cestu.

odkdy jim to vadi? taky rikali, ze Gary Blaumen umrel - a pritom byl na svatbe... taky rikali, ze se vzdycky setkali na Robots vs Wrestlers - a Robin tam nebyla... a dalo by se toho najit spoustu...
janule

Příspěvekod Dr.Nick » 01 dub 2014 22:36

jimmbo205 píše:Přidám malou konspiraci: Craig Thomas se vyjádřil minulej tejden na TW o hodinovým finále... Tohle mělo jen 40 min 8-)
Žádná konspirace: v USA se to počítá i s reklamami, tj. 20 minut (bežný díl sitkomu) = 30 minut, 40 minut (běžný díl dramatu nebo dvojdíl sitkomu) = 60 minut, třeba takový Simpsonovi se berou jako půlhodinovej seriál.
Céčko píše:Viděl jsem hodně seriálů, ale žádný z nich na závěru nevyplivnul toto (pravda, LOST jsem nedokoukal a tam konec prý taky nebyl žádná hitparáda).
Narozdíl od LOSTu, tady bych jim i věřil, že ten konec měli vymyšlený už od začátku.
Commander238_2 píše: Robin by se musela zásadně změnit. To myslím neudělá.
Od setkání s Robin do doby vyprávění příběhu uplynulo 25 let, občas se lidi za 25 let změní...
filip893 píše:Navíc měli i dohodu, že pokud zůstanou i ve 40 svobodní, tak spolu zůstanou.
Bingo! ;)
Dr.Nick

Příspěvekod Sal3m » 01 dub 2014 22:56

Robin a Barney prostě nemůže dlouho době vydržet, Robin je workoholik a barney je pořád barney a jak jsme viděli tak by chtěl dítě,

Ted byl s Matkou 10 let, musel mít důvod proč by mohl dětem vyprávět příběh o tom jak potkal matku a to muselo být že matka prostě umřel, rozvedli se, nebo byla celou dobu na nákupě a on měl 69hodin na to aby jim to mohl odvyprávět.

Zajímalo by mě jak Robin vzala svatbu Teda a Matky, když to by asi hlavní důvod proč musela pryč od party.

Chudák M+L mít 3 děti musí být peklo :D
Sal3m

Příspěvekod Sal3m » 01 dub 2014 22:58

Dr.Nick píše:
filip893 píše:Navíc měli i dohodu, že pokud zůstanou i ve 40 svobodní, tak spolu zůstanou.
Bingo! ;)

Ted byl 10 let s Matkou to znamená že ve 40 byl ještě s Matkou
Sal3m

Příspěvekod ngomichal.hr » 01 dub 2014 23:10

Tohle prostě nedokážu vstřebat. :oops: :?
Spoiler: zobrazit
Do doby, než došlo k tomu, že matka onemocněla jsem doslova překypoval emocemi a nadšením. Pak jsem si celou dobu říkal jen: "Proč? Proč? Proč?" :shock: . Nechápu jak mohlo tvůrce vůbec napadnout po tom všem, co se mezi Tedem a Robin (a Barneym!) stalo, je dát dohromady. Uznávám, byl to pro mě naprosto WTF moment, ale naprosto negativní WTF. :( Všechny detaily a vývoj vztahu Ted/Tracy byly naprosto epické a pak to vše ukončili jen "She got sick & died 6 years ago." :( Barney se konečně dokopal ke spořádánému životu a najednou BUM, rozvod, perfect month (??), zbouchnul nějakou blbku, o které jsme se ani nic nedozvěděli, dítě a konec. Tvůrcům muselo být jasné, že tohle ukončení 9-ti leté série, která je pro spustu lidí (včetně mě) víc než jen pouhý seriál, nebude většinou přijato úplně pozitivně?
Naposledy upravil ngomichal.hr dne 02 dub 2014 01:46, celkově upraveno 1
ngomichal.hr

Příspěvekod Dr.Nick » 01 dub 2014 23:19

Sal3m píše:
Dr.Nick píše:
Bingo! ;)

Ted byl 10 let s Matkou to znamená že ve 40 byl ještě s Matkou
Pardon, to jsem se opravdu seknul. Tedovi v době vyprávění by mělo být 52. Sám jsem to psal, zestárli o 25 let, a 15 mu určitě v první sérii nebylo :lol:
To ale nic nemění na tom, že se Ted i Robin za těch 25 jistě změnili.
Dr.Nick

Příspěvekod carney » 01 dub 2014 23:51

Zajímavý, podle hlasování je většina spokojená, podle příspěvků většina naštvaná :)

Já se přidám mezi ty spokojené a hodnotím maximálně, sledovali jsme to se ženou od prvních dílů a ten konec se nám líbil, dávalo to smysl. Skoro od začátku celého seriálu bylo jasné, že to bude o hledání, o té cestě k cíli a ne o samotném vztahu s matkou. A od začátku bylo jasné že hlavní hrdinkou je Robin, což se na konci pěkně uzavřelo.
Ted strávil s matkou nějakých deset let, což je kus života a měl s ní děti, které s Robin mít nemohl. Ale nic netrvá věčně, je lepší být s někým 10 skvělých let než 40 obyčejných. Z pohledu seriálu byla hlavní osobou Robin a tohle byla jediná cesta, jak dostat seriál ke konci, které je obvyklý, protože mezi Tedem a Robin toho bylo tolik, že prostě museli skončit spolu, tak jako Ross a Rachel.
Ano, poslední série byly natahované a z hlediska děje byla celá svatba Barney&Robin zbytečná, ale tak to prostě je, že dokud diváci sledují, tak se točí dále. To že se nakonec rozvedli není nic divného, lidé se nemění tím že vstoupí do vztahu, takhle to v životě nefunguje...

Byly to hezký roky, nezbývá než začít sledovat znovu od začátku :)
carney

Příspěvekod Fricoolinek » 02 dub 2014 04:07

Obrázek
Fricoolinek

Příspěvekod Fricoolinek » 02 dub 2014 06:57

No....

Tak v první řadě nás Cristin Milioti pěkně napálila. Já jsem to prostě chápal tak, že "bláznivá / šílená teorie" = "(naprosto) nesmyslná terorie", tj. že to zkrátka dementovala. Mohla říct cokoliv, třeba (příklad za vše), "Přeci vás nemohu ochudit o napětí. Počkejte si na 31. březen." Na druhou stranu je fakt, že nechtěně ve fanoušcích vzbudit obavu z matčiny smrti, by bylo asi nemožné, resp. v takovém množství fanoušků (po Vesuvu to skutečně nebyl případ, kdy by nějakej jednotlivec plácnul něco na nějaký forum, přičemž by to ani nemělo větší odezvu). No ale tak prostě se Cristin neměla vyjadřovat.

Co se třeba týče těch posledních minut, tak se přiznávám k tomu, že když jsem se dozvěděl při tý fotoprezenatci o matičině nemoci, tak jsem začal dychtit po informaci, zda se z nemoci vylízala (jak by happyending kázal) či ne, takže jsem si v zásadě scénu pod deštníkem, jenž měla býti jakousi "scénou scén," nedokázal jakkoliv vychutnat. A nakonec tedy dcera řekla, že Matka je již 6 let pod kytkama. Nu, taková (královna) koloběžka se z HIMYMů vyklubala.. Zemře matka? Ano, zemře. Ovšem, zjistíme, že je tam jedno velké ALE. Matka je jen z 1/2 tou osobou, kterou jsme si mysleli. Mysleli jsme si, že je A) Matkou Tedových dětí (nezpochybnitelný fakt) B) Žena Tedova života no. 1 (jak by se dalo zcela logicky předpokládat) Jenže, tak tomu nebylo. Matka nebyla Tedovou no. 1. Čili měli jsme po Vesuvu obavu ze smrti osoby, jenž byla Matkou Tedových dětí, jakož i Tedovy ženy no. 1 (jak by se samozřejmě, zcela logicky, nabízelo). Jenže jsme tedy nakonec zjistili, že nějaká takováto osoba "all-in-one" NEEXISTOVALA.
Takže ještě jednou otázku zopakuji - Zemře matka (tj. matka Tedových dětí)? ANO! Zemře matka (tj. matka Tedových dětí a Tedova "ta jediná a pravá") NE!
No, tak já osobně nemám problém s dvojicí Ted + Robin, tihle dva byli moje dvě nejoblíbenější postavy z pětice, jenže je fakt, že by se mi klidně líbil i Ted + ještě jedna postava a s přimhouřenim i Ted + ještě úplně jiná další postava. A na vás bude uhodnout, jaké dvě postavy (pochopitelně z Tedových bývalek) myslím a to i ve správném pořadí. ;) Nicméně je fakt, že je to trochu i o faktoru krásy jejich představitelek, jenž jsou větši kočandy jak Cristin M.
A snad také i nějakou tu technickou poznámku. Špatně se dá věřit v té závěrečné scéně to, že má Robin 55
let (ze předpokladu, že do obchoďáku šla v roce 1993 v 18-ti letech). Prostě to v divákovi nevyvolalo dojem, že se ta scéna odehrává 25 let po úvodu seriálu, že jde o shledání dvou starších lidí, že Robin už mladýmu člověku okolo nemůže působit jak atraktivní holka, aniž by v sobě spatřoval gerontofilní sklony. Snad nějaké odlévání xichtových masek a nebo klidně přeobsadit. Určo by se někde našla herečka okolo 55 let, co vypadá jak starší verze Cobie S. Podobně tak učinit s Tedem. Nakonec vzhled se změní mezi 27 (2005) a 52 lety (2030) určitě více jak hlas. A hlas Teda 27(-36) a Teda 52 je odlišný.

P.S.: Nechal jsem si na hadru S01E01, tak jsem si jí pustil, abych trochu zjistil, že logika tam je, resp. být mohla.
Fricoolinek

Příspěvekod Jitřní Dar » 02 dub 2014 08:07

carney píše:Zajímavý, podle hlasování je většina spokojená, podle příspěvků většina naštvaná :)

To protože mně se závěr nelíbil ale nevím jak s tím pocitem naložit. Dát 0bodů? Když jsem první půli sledovala s úsměvem a mírně dojatá? 5bodů, protože půlka byla fajn a od Barneyho přerodu to šlo z kopce? 10bodů protože mám ocenit to, že tvůrci se drželi toho co si vymysleli před lety a nenechali se zviklat? Já prostě nevím! Ti co jsou spokojení tam nějaké ty body 5+hodí, ale co já?

A ještě jednou Barney + Robin - kdo ví kolik let po rozvodu a budou se vyhýbat jako by se rozešli včera? Já vím že rozchody jsou těžké a třeba já si potřebuju od bývalého partnera držet nějakou dobu odstup, ale několik let? Když si nic hrozného neprovedli?
S. V. B. E. E. Q. V.
Jitřní Dar

Příspěvekod Fricoolinek » 02 dub 2014 08:40

Tak jsem si tu závěrečnou scénu pustil ještě párkrát a....

začala mne dojímat! Jen hlavně tu matku si vytěsnit, bo ta pasáž s ní je smutná....

A stejně byla ošklivá. :P
Fricoolinek

Příspěvekod DavidS » 02 dub 2014 08:57

Po devíti letech sledování zkončil jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dostal jsem se k němu úplnou náhodu, ale po skouknutí dvou sérií najednou se u mě objevila úterní závislost. Nikdy jsem nesdílel názor, že seriál po druhé (nebo jakékoliv jiné) řadě upadá. Ostatně to, že většina zde neustále si stěžujícíh vydržela až do úplného konce, o něčem vypovídá, že?

K samotnému finále. Bylo rozhodně nezapomenutelné a odvážné. Kdyby to zkončilo nějakým extra slaďákem, byl by jen další do řady. Tento konec však jen potvrdil, jak pokrokový celý seriál byl.

Matka aka Tracy: absolutně skvělá. Její propojení s příběhem se podařil na výbornou. Až zpětně jsme se dozvěděli, jak moc toho ovlinila: naked man - 2 ze 3, barney - přestat hrát a chtít vyhrát, cindy - lesbička....
Tak málo času jí bylo věnováno a tak dokonale ho využila. Můžu vybrat ze zdejší diskuze mi přišlo, že po prvním ukázání se tu většina nelíbila a přečtěte si, jak je na tom teď.

Lily a Marshall: jejich linka po celou dobu seriálu byla možná nejpřímější. Ano bylo tam pár odboček, ale celkově to byl šťastný pár, stvořený jeden pro druhého. Pár, který ukazoval Tedovi cíl své cesty - happily ever after.

Barney: ten pro změnu prošel asi nejklikatější cestu. Nemá cenu tu vypisovat celou jeho dobu, to už podle mě skvěle udělali (alespoň zčásti) formou učení těch dvou kluků.

Robin: její cesta byla nejméně předvídatelná. A podle mě z její strany bylo nejvíce ovlivnění děje. Především Ted a Barney, ale spousta dalších.

Ted: z mého pohledu věčný hledač štěstí, které je mu vlastně nakonci dopřáno a to hned několikrát - nejprve Tracy a po její smrti a šesti letech čekání i Robin, do toho děti, které také vždy chtěl.

Další desítky nezapomenutelných postav - Ranjit, Captain, Zoey, Randy, Victoria, Quinn, Zapka, Carl, Cindy aka Boats, Wendy, Nora, Stella, Sandy Rivers, Mitch aka Naked Man, Doug, ... každý/á jedinečný a výborně zapadající do příběhu.

Už mi zbývá jen zmínit skvělou práci s kamerou, vždy perfektně zvolenou hudbu a písně. Stalo se vám někomu, že by se vám tam ta písnička nehodila? Mně teda ne. Ani jednou a to je co říci. Skvělé hlášky, které se staly legendárními.

Děkuji za toto fórum, děkuji za titulky, které jsem používal asi čtyři série:-)

Prostě to byl seriál, kteý si zaslouží označní LEGEN..... wait for it.... DARY
DavidS

Příspěvekod ZACHI.m » 02 dub 2014 11:19

a ešte by som čakal, že tam niekde spomenú, že ten počítačový vyhľadávač partnerov z prvej série Tedovi našiel práve Tracy, s ktorou sa mal v bare stretnúť, ale napokon sa nestretol, lebo chcel Robin
ZACHI.m

Příspěvekod Martimos » 02 dub 2014 11:53

Na torrentu jsem už viděl alternativní (sestříhanou oficiální) verzi, kde seriál končí scénou pod žlutým deštníkem.. Přemýšlím, že až budu na seriál po nějaké době koukat znovu, tak si to dám s tím "šťastnějším" koncem ;) To pravé finále ale bylo velkolepé a klobouk dolu před tvůrci (pokud tohle všechno byl opravdu záměr od samého začátku). Dvojdíl jsem si musel pustit víckrát, abych to všechno vstřebal a teď s odstupem musím říct, že jsem spokojen.
Martimos

Příspěvekod Commander238_2 » 02 dub 2014 13:20

Martimos píše:Na torrentu jsem už viděl alternativní (sestříhanou oficiální) verzi, kde seriál končí scénou pod žlutým deštníkem.. Přemýšlím, že až budu na seriál po nějaké době koukat znovu, tak si to dám s tím "šťastnějším" koncem ;) To pravé finále ale bylo velkolepé a klobouk dolu před tvůrci (pokud tohle všechno byl opravdu záměr od samého začátku). Dvojdíl jsem si musel pustit víckrát, abych to všechno vstřebal a teď s odstupem musím říct, že jsem spokojen.

Měl bys odkaz? :-)

♪ One tasty English muffin, Baby, that is what I am, Ba-da-da-da-da-da-da
  One tasty English muffin, With some raspberry jam. ♫
Commander238_2

PředchozíDalší

Zpět na 9. sezóna